Hakkımızda

Tarihçe

Brazilian Soccer Schools (BSS) 1996 yılında İngiltere’de Simon Clifford tarafından futbol eğitimini değiştirmek amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de ise ilk kez 2012 yılında hizmet vermeye başlamış benzersiz bir futbol eğitim programıdır.

BSS geleneksel futbol antrenörlüğü yaklaşımı yerine farklı, yaratıcı yöntemler kullanmaktadır. Futbol altyapısı konusunda doğruları yapmayı ve yeni nesil futbolcular yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Brazilian Soccer Schools fikri Simon’ın Brezilya’nın futbolcu yetiştirmede başarısının nedenlerini sorması ile başlamış. Brezilya Milli Takımda oynamış Juninho ile tanışmasının ardından bu ülkeye çok küçük bütçeli bir araştırma ziyareti yapmıştır.

Oradaki klüp altyapıları ve Zico, Rivelino gibi efsanelerin futbol okullarında incelemeler ile geçmiştir. Aynı zamanda Brezilya altyapısının temelinde Futebol de Salão’nın olduğunu görmüştür. Brezilyalı çocuklar herkesten fazla topla zaman geçirmektedir.

Bu araştırma, işine bağlı ve çalışkan katılımcılara sadece profesyonel futbolcu değil, aynı zamanda çok yönlü bireylerden olma şansını veren bir eğitim sistemi ile sonuçlanmıştır.

Felsefemiz

Eğitim felsefemiz, basitçe belirtmek gerekirse, oyunda üstün olmaya başlamadan önce oyuncuların teknik açıdan topa hakim olabilmeleri ve gerekli fiziksel bileşenleri geliştirmeleri için çalışmaktır. Programımız uzun vadeli bir nitelikte olup, ağırlıklı olarak bir ekip metodolojisi yerine bireye vurgu yapılmaktadır.

Oyunun ilk önce bireysel olarak peşinde olup, oyunun esas aracı olan topun tam hakimiyetini kazanarak, top kullanımında ustalaşmak gerektiğine inanıyoruz.

Müzik üzerinden benzetme yaparsak, genç ve hevesli bir müzisyenin bir orkestraya davet edilmeden önce enstrümanında ustalaşmak için en az üç ya da dört yıl harcayacağını görürüz.