Son Gelişmeler Hakkında Önemli Duyuru

Saygıdeğer Velilerimiz,

Medyadan da takip ettiğiniz üzere MEB’e bağlı okullar COVID-19 yayılım riskinin azalması amacıyla eğitime ara verecektir. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu alt yaş kategorilerinde tüm yerel ve akademi liglerine ara verildiğini duyurmuştur. Bunun yanında önemli kulüplerimizde spor okulları faaliyetlerine ara verdiklerini açıklamaya devam etmektedir.

Çocuklarımızın, sizlerin ve halk sağlığı hepimiz için önemlidir. COVID-19 salgını ile ilgili resmi kurumların aldığı önlemleri göz önünde bulundurarak ve bağlı olduğumuz Brazilian Soccer Schools Merkez Ofisi’nin önerileri doğrultusunda 14 Mart 2020 tarihinden itibaren çalışmalarımıza bir hafta ara verilmiştir.

Medyanın yanlış aktardığı şekilde bu bir tatil değil, insan sağlığının korunması nedeniyle zorunlu olarak eğitime ara verme durumudur.

Bildiğiniz üzere BSS Türkiye faaliyet sürdürdüğü 8 yıl boyunca programlanmış çalışmalarını tek bir kere bile resmi tatiller ve mücbir sebepler haricinde durdurmamıştır. Hatta kar yağdığında bile el birliği ile zemini küreyerek antrenmanlarımıza devam etmek için azami gayreti göstermişizdir.

Ancak burada çok çok özel bir durum ve risk; insan hayatı ve halk sağlığı söz konusu olduğu için ve tüm bu resmi kurumlar böyle önlemler alıyorken bizim kayıtsız kalmamız doğru olmayacaktır.

İleri tarihlerle ilgili yeni bir gelişme olduğu taktirde sizlerle paylaşılacaktır. Bu durumla ilgili elimizden gelen her türlü telafiyi önümüzdeki günlerde yapmak için var gücümüzle çalışacağız.

Lütfen hepimiz çok dikkatli olalım. T.C. Sağlık Bakanlığı ve yetkililerin uyarılarını dikkate alarak bu zorlu dönemi hep birlikte atlatalım çünkü sağlığımız her şeyden önce gelir. Bizim açımızdan, bu zorlu dönemde bize yardımcı olursanız, dünyanın en iyi faaliyetlerini sürdürmek için büyük şükran ve bağlılıkla karşılık vereceğimize söz veriyoruz.

Anlayışınız için teşekkürler.

Brazilian Soccer Schools Türkiye